Mají totiž šanci vybrat si z celkem 39 kusů přepychových hodinek, náušnic, prstenů či řetízků. Stát je prodává poté, co je zabavil daňovému podvodníkovi. Šperky mají hodnotu přes dva miliony korun.

Výběrové řízení

„Stát je získal do vlastnictví na základě rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem, který nařídil propadnutí věcí zajištěných při domovní prohlídce. Rozsudek potvrdil i Vrchní soud v Praze," popsal Radek Ležatka, mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Zabavené klenoty bude nabízet Územní pracoviště ÚZSVM v Ústí nad Labem, a to formou výběrového řízení. Přihlásit se do něj mohou lidé z Ústeckého kraje do 18. září. Budou si moci koupit nejen jeden, ale i více předmětů.

„Naším úkolem je nyní získat co nejvyšší výnos pro stát," uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Nepatrně opotřebené

Na výběr je například zlatý prsten bohatě zdobený brilianty, několikery dámské hodinky švýcarských značek s diamanty nebo brilianty, či řetízek se zlatým přívěskem posázeným brilianty.

Muže mohou zaujmout náramkové hodinky Cartier s modrým safírem a mechanickým strojkem s automatickým natahováním. Pohled na jejich automatický nátah umožňuje krycí sklíčko ve spodní části pláště.

„Hodinky jsou téměř v bezvadném stavu, jen nepatrně opotřebené užíváním," láká zájemce Radek Ležatka.

Podrobnější informace k prodeji mohou lidé získat na webu ÚZSVM v sekci Prodej movitého majetku.