Řekl to předseda soudu Michal Princ. Důvody rozhodnutí však sdělit odmítl, protože zatím nenabylo právní moci. Veselý je bývalým kolegou poslance Stanislava Humla (dříve VV, nyní ČSSD).

Žalobce Veselého viní z toho, že před Obvodním soudem pro Prahu 2 potvrdil nepravdivé závěry znaleckého posudku k dopravní nehodě, který vypracovala společnost V.V.V. Expert. Policie v rámci případu chtěla stíhat i bývalého ředitele V.V.V. Expert Humla. Poslanec obvinění unikl kvůli imunitě, protože sněmovna ho loni v březnu k trestnímu stíhání nevydala.

Případ se týká posudku z roku 2009 k havárii nákladního vozu s motocyklem. Humlův tým z ústavu V.V.V. Expert se tehdy domníval, že nehoda se mohla stát jinak, než jak to zachycoval policejní plánek, fotodokumentace a skutečné stopy. Trestní oznámení podal soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 Jiří Říha, který případ nehody projednával. Veselý nejdříve stanul právě před soudem na Praze 2, nicméně kvůli možné podjatosti případ městský soud přikázal jinému obvodu.

Veselý je obžalován z trestného činu křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. Závěry, které Veselý spolu s Humlem před soudem přednesli, měly podle státního zástupce vliv na tehdejší rozhodnutí soudu. Posudek zpracovával Huml spolu s dalším mužem a jejich práci za ústav zaštiťoval Veselý, protože nebyli znalci. Veselý však tvrdí, že posudek nepravdivý není.

Huml od počátku uvádí, že se ničeho nedopustil, a poukazoval na údajně nestandardní postup policie. Posudek podle něj zmanipulovaný nebyl, poslanec ale připustil, že v něm mohla být neúmyslná chyba. Poslanci Humla nevydali ke stíhání, přestože o to sám žádal.

Veselému hrozí v případě pravomocného odsouzení šest měsíců až tři roky vězení nebo peněžitý trest.