V Burkině Faso mají rádi housenkyZdroj: pixabay.comPro české příznivce existuje také řada variant kterak ochutnat hmyz. Tyto speciality můžou zájemci potkat na nejrůznějších foodfestech, nebo při pravidelných hmyzích dnech v pražské zoo.

Existují i specializované stránky, které veřejnosti nabízí hmyzí recepty. Pokud se ovšem rozhodnete připravovat brouky doma, chce to velkou obezřetnost. Ne všechny druhy jsou jedlé. Lidé by měli zvážit nákup od farem, které se zaměřují na produkci jedlého hmyzu. Vzhledem k osídlenosti planety se tyto pokrmy začínají označovat za jídlo budounosti.

Čtěte také: Češi jsou k jídlu z hmyzu konzervativní, nechtějí červy na talíři

Na celém světe existuje 1400 jedlých druhů. Pikantní také může být, že i tradiční česká kuchyně zná hmyzí pokrmy, například polévku z ponrav a chroustů. U nás se konzumují především brouci – potemník brazilský, moučný a stájový, rovnokřídlí – cvrček stepní a domácí, saranče stěhovavé a pustinné i někteří šváby. Pokud konzument dostane chuť na motýli a můry, je zapotřebí vědět, že jsou z většiny chránění. V tomto případě se jedí hlavně kukly a larvy.

Oproti tomu v Burkině Faso je běžné pojídání housenek. "Housenky jsou až z 60 procent tvořeny z bílkovin," říká Kahito Hien, který vlastní housenkovou farmu. "Jsou jedním z nejvýživnějších jídel v Burkině Faso," citoval Hiena server listu The Guardian.

Nepřehlédněte: Hmyz na talíři aneb Bulánkovo terno s červy, sarančaty a šváby

Hienova společnost FasoPro se zabývá zkoumáním a prodejem housenek. Světový program pro výživu (WFP) uvádí, že až 10,4 procenta obyvatel Burkiny Faso trpí podvýživou. Nedostatek jídla způsobila sucha a s nimi spojená špatná úroda. Housenky se živí listy máslovníku afrického, Hien založil laboratoř v roce 2015, aby je mohl začít zpracovávat průmyslově.

Dnes existují v mnoha variantách, ať vařené, sušené, nebo třeba žvýkací. Do budoucna by firma ráda vyráběla sušenky ze cvrčků.