Oznámila to na svém webu s tím, že krajský soud v Ostravě zamítl její žádost vzít zpět odstoupení z voleb. "Strana Ježíš je Pán se tedy těchto voleb do PS 2010 účastnit nebude," uvedla.

Strana, která do sněmovny kandidovala i před čtyřmi lety pod názvem 4 VIZE, svou kandidátku letos předložila jen v Moravskoslezkém kraji, a svého jediného kandidáta později stáhla. Proto nebyla zaregistrována. "Jeden z hlavních důvodů je, že poselství, které chce strana občanům předat, se ukazuje jako těžko stravitelné a může být špatně pochopeno, a tak v konečném důsledku spíš působit negativně než pozitivně," zdůvodňovala strana odstoupení z voleb.

Prostřednictvím soudu chtěla strana své rozhodnutí změnit na základě žádostí občanů, kteří ji chtěli volit, jak uvedla. Návrh se ale k soudu dostal o den později, než umožňoval zákon, proto byl zamítnut, uvedla na svém webu strana, jejímž programem je hledání řešení formou veřejných soutěží a nechat se vést Duchem Svatým.

Předseda strany Zdeněk Macura podle deníku Mladá fronta Dnes uvedl, že spíš než o politickou stranu jde o projekt. "Nešlo nám o to dostat se do Sněmovny, ale upozornit na některé důležité myšlenky," uvedl podle deníku Macura.