Vedení města požadavky strážníků odmítá.

Radnice strážníkům do konce loňského roku hradila 11 hodin z dvanáctihodinové pracovní směny s tím, že strážníci mají nárok na dvě půlhodinové přestávky. Bývalí zaměstnanci ale tvrdí, že o žádné přestávky nešlo, protože se nepřevlékali do civilu a neodevzdávali zbraně.

"Požaduji zpětně za tři roky zhruba 60.000. Poradily nám to odbory i vedoucí obvodu," řekl bývalý strážník, který si nepřál zveřejnit jméno. Dodržování přestávek podle něj nebylo v praxi možné. Městská policie má asi 100 lidí. Od konce října do poloviny března policii opustilo devět lidí.

Vedení magistrátu se hodlá vůči nárokům bývalých strážníků bránit. "Tvrzení (žalobců) se opírá jen o nesprávný výklad vnitřního předpisu policie. Žaloba je nedůvodná," řekla vedoucí právního oddělení hradecké radnice Markéta Pešková.

Bývalí strážníci městské policie si již dříve stěžovali na údajnou šikanu od vedení policie. Vedení města proto začátkem roku nařídilo v policii kontrolu, která ale pochybení vedení policie či porušení předpisů neodhalila. Strážníci si stěžovali například na velké rozdíly v odměnách řadových strážníků, dvě platné smlouvy na jedno místo, nebo na nutnost vrátit městu desítky tisíc korun za studium na vysoké škole.