Pokud by rozhodlo kladně, o bezpečnost obce by se od nového roku starali státní policisté. „Rada obce na svém zasedání doporučila zastupitelstvu obecní policii zrušit,“ potvrdil tlumačovský starosta Jaroslav Ševela. Hlavním důvodem je finanční zátěž, která činí přibližně 850 tisíc korun ročně.

„Ve Zlínském kraji jsme nejmenší obcí, kde je zřízena obecní policie. Za ušetřené peníze bychom mohli leccos pořídit,“ zdůvodnil starosta obce hospodařící přibližně s pětadvaceti miliony ročně. Dodal, že ekonomická stránka není jedinou příčinou plánovaného rozhodnutí. „Dva strážníci, které máme, nejsou schopni zajistit všechno,“ vysvětlil.
Dva strážníci nezvládali zajistit všechno, vysvětluje starosta Tlumačova Jaroslav Ševela

V neposlední řadě Tlumačov postrádá přestupkovou komisi. „Pokud občan nezaplatí pokutu v hotovosti, je nutné zahájit s ním správní řízení v Otrokovicích,“ sdělil starosta. Tlumačovští však musí otrokovické radnici zaplatit za projednání případu, nemluvě o tom, že jim zůstane i příjem sankce.

Ředitele tlumačovské základní školy Roberta Podlase v zásadě nezajímá, kdo bude dohled v obci vykonávat.
„Důležité je, aby kontrola byla. Pokud ke změně dojde, doufám, že bude vzájemná spolupráce fungovat stejně jako doposud,“ pochválil práci obecní policie.

Ne všichni obyvatelé jsou z plánu radnice nadšeni. Například Jarmila Nováková si myslí, že by už Tlumačov nemusel být tak hlídaný jako doposud.
„Teď jsou ochotni naši policisté zasáhnout i mimo pracovní dobu,“ míní žena.