V hlavním líčení ho za dvojnásobný pokus o vraždu, vydírání a nedovolené ozbrojování odsoudil krajský soud v Praze. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný si ponechal lhůtu na odvolání.

"Nemáme důvod zpochybňovat slova svědkyně ani výpovědi znalců z oboru psychiatrie," řekla předsedkyně senátu. Ti ve svém posudku uvedli, že Tafilovo jednání bylo sexuálně motivované. Trpí podle nich sexuální deviací, upřednostňuje ponižování, vyvolávání strachu a úzkosti u oběti. Soud proto také nařídil násilníkovi ústavní sexuální léčbu.

Podle obžaloby Tafil požadoval 28. září 2005 na parkovišti u silnice mezi Karlovými Vary a Prahou po osmapadesátileté ženě, aby si lehla na zem, a vyhrožoval jí pistolí. Když místo toho utíkala k autu, nelegálně drženou zbraní po ní vystřelil.

"Obžalovaný musel vědět, že ji může smrtelně zranit nebo zabít. Chtěl za každou cenu zabránit poškozené, aby utekla, a střílel, aby si usnadnil další trestný čin," řekla předsedkyně. Násilník totiž poté postřelenou ženu svázal a pokusil se ji naložit do její dodávky. Podle soudu nelze takové jednání vysvětlit jinak, než sexuálními pohnutkami.

V době, kdy se Tafil snažil dostat ženu do vozidla, projíždělo kolem další auto, z něhož vyběhli tři mladí muži a chtěli ženě pomoci. Násilník se lekl a dal se na útěk. Přitom prý po mužích střílel. Minul je pouze o 30 až 40 centimetrů. Přepadená žena skončila s prostřelenou kyčlí v nemocnici.

Tafil přiznal, že ženu postřelil, podle něj však neúmyslně. Chtěl se prý zmocnit jejího auta. Výstřely měly sloužit podle něj pouze k zastrašení, nechtěl prý zranit ženu ani muže. Již dříve se prý však psychiatrům přiznal, že byl kolem roku 1985 již jednou trestán za omezování osobní svobody. Obtěžoval údajně stopařku, kterou svezl.

Recidivista si již odpykává ve vězení trest za majetkové trestné činy. V době střelby u Řevničova byl na útěku z vězení, kam se nevrátil z vycházky. Jeho dřívější trest má trvat ještě dva roky. "Pokud by tomu tak nebylo, byl by trest (krajského soudu) přísnější, byl by na maximální hranici," uvedla předsedkyně. Tafilovi hrozilo až 15 let vězení. Soud mu také zrušil další rozsudky, které mu byly uloženy za podvody a krácení daní.

Uprchlíka policie zatkla počátkem loňského roku a dopravila ho zpět do vězení. Až později ho ale označila za pachatele střelby u Řevničova - v červnu ho ve vězení obvinila.