Studenti škole zaplatili buď 500, nebo 1000 korun jako zápisné a někteří z vyšších ročníků, kteří si uhradili část školného, i vyšší sumu. Na jejich jednotlivé dopisy a e-maily ale z vedení školy nikdo nereagoval. Proto studenti napsali v únoru hromadný dopis, který škole zaslali. A uvažovali i o hromadné žalobě. Peníze škole na účtech totiž nechat nechtěli.

„Celkem se nás sešlo tak sto, kteří jsme se spojili, abychom naše peníze získali zpět. A většina je stále nemá. Poslední dny se ale objevily první případy, kdy se některým studentům peníze vrátily. Jde o jednotlivce,“ popsal Milan Boháček z Ostravy, který měl jako desítky dalších zájemců do pobočky polské školy v loňském školním roce nastoupit.

Podle vedení školy AHE Lodž peníze dosud nevrátili jen menší části bývalých studentů, a to pouze kvůli technickým problémům. „Peníze na tento účel jsou připraveny,“ konstatovala Joanna Czogała z univerzity AHE Lodž. Vysvětlila, že přestože zápisné platili studenti na účet školy u české banky, pro jeho vrácení si musejí zřídit zahraniční účet v takzvaném formátu IBAN. „V jiných případech není možné převod na účet udělat,“ informovala.

Studenti zrušené školy se rozprskli do různých škol po republice. Nejvíce jich přestoupilo na Vysokou školu podnikání do Ostravy, další přešli na pobočky pražské Univerzity Jana Amose Komenského s pobočkou ve Frýdku-Místku, část například na kolínskou politologii s pobočkou v Havířově. „Počkáme tak do konce dubna a pak se poradíme, co dál. Doufáme, že škola všem peníze vrátí a k hromadné žalobě nebude muset dojít. Mimochodem jsem vedení AHE posílal číslo účtu ve správném formátu mezi prvními, ale peníze jsem stále nedostal,“ dodal Boháček.