Dvaadvacetiletý muž, kterého již policisté obvinili z trestného činu ublížení na zdraví, žil ve Hředlích na Rakovnicku spolu se stejně starou přítelkyní a třemi dětmi: dvouapůlletým chlapcem, který podle informací Deníku trpí těžkou srdeční chorobou, jedenapůlletou zdravou holčičkou a ani ne půlroční vážně nemocnou dívenkou.

„Matka v půli července zjistila, že právě toto nejmladší dítě má na hlavě povrchová zranění a podlitiny. Odjela s ním tedy do rakovnické nemocnice,“ konstatoval policista René Černý.

Rakovničtí chirurgové tehdy zhodnotili jeho stav jako velmi vážný a miminko bylo převezeno do kladenské nemocnice. Rakovnickým lékařům ani kladenské doktorce se zranění dítěte nelíbila a o případu byla informována policie.

Rozčililo jej, že plakala

Otec nepříliš přesvědčivě vysvětloval, že dceruška spadla z postýlky. „To se ale policistům ani lékařům nezdálo. Následoval další výslech, během kterého se přiznal, že v rozčilení udeřil malou do obličeje a pak ji hodil na válendu, kde se ještě uhodila o zeď,“ popisoval policista Černý.

„Rozčililo mě to, že plakala,“ ospravedlňoval krutý otec své chování vůči těžce nemocné dcerce.

Ve spolupráci s orgánem péče a děti a mládež, který drží nad touto rodinou již dlouhodobější dohled, byly všechny tři děti rodičům odebrány. Sousedé si ale špitají, že dvojice už čeká dalšího potomka…