A i když se mnohé radnice chystaly na nápor „svatbychtivých“ párů, ty se až na výjimky příliš do chomoutu neženou. Proti se staví například fakt, že úterý 22. není na většině radnic oddávacím dnem. Například v Hradci Králové. „Volal nám však jeden pár, který chtěl mermomocí toto datum a tomu jsme tedy vyhověli. Nikdo jiný se ale zatím nepřihlásil,“ uvedla mluvčí hradecké radnice Kateřina Šmídová.

Ani v sousedních Pardubicích si zatím žádný ze svatebčanů magické dvojky nezarezervoval pro svůj slavnostní den.  Že zimní svatby s magickým datem zatím netáhnou, potvrdila Deníku i majitelka Svatebního a květinového centra v Hradci Králové Jeannette Fanderliková.

„Několik lidí se nás ptalo, ale když zjistili, že oddává jen minimum úřadů v kraji, raději svatbu odsunuli na pozdější měsíce. Navíc se i dnes spousta lidí bojí současných protiepidemických pravidel a nařízení. Nikdo z nich neví, co bude a nebude na svatbě povoleno,“ řekla Fanderliková.

Jihočeši do chomoutu

Živo však bude v jižních Čechách, na Moravě a v částech Prahy. V Českých Budějovicích si úterý 22. února jako den svého svatebního obřadu snoubenci rezervovali již od loňského října.

„Magické dvojky je lákají, ale nejsou to jenom dvojky, budoucí manželé vyhledávají i další číslovky, které se v datu opakují a zvolí si tento den pro konání svatby. Možná proto, aby si významnou událost snáze zapamatovali a každoročně si ji navzájem připomínali, nebo je okouzlila numerologie, “ říká s primátor Jiří Svoboda.

close info Zdroj: Deník zoom_in Podle sdělení matrikářek je aktuálně na úterý zamluveno hned jedenáct obřadů. Napilno budou mít oddávající i v Brně. Přímo na matriku Brna střed byly 22. února nahlášeny čtyři svatby. Ty se budou konat sice mimo obřadní síň radnice, ale na tradičních místech, kde se v Brně běžně oddává, jako je například Letohrádek Mitrovských nebo hrad Špilberk. 

V místní části Královo Pole pak o sňatek v magickém datu požádalo několik lidí, ale kvůli tomu, že jeden z párů si vyžádal obřad mimo radnici, museli být další zájemci, kvůli časové náročnosti akce, přejezdu a přípravě, odmítnuti.

Na magické datum se připravila i radnice Prahy 8, která v mimořádný oddací den otevře síň ve snoubenci žádaném Libeňském zámku. „Přestože na hru čísel moc nevěřím, setkával jsem se s dotazy, zda se v Libni bude v „dvojkový“ den oddávat. Řekli jsme si tedy, že zájemcům vyjdeme vstříc, nakonec mít na snubním prstýnku samé dvojky může být pro manželské páry docela hezká vzpomínka,“ dodává starosta Ondřej Gros.

Magické číslo 2
Číslo 2 je považováno za nejženštější ze všech čísel. Jeho vibrace jsou podle numerologů spojeny s radostí, rovnováhou, mírem, touhou po lásce, zdraví, harmonii a štěstí ve všech vztazích. Často lidé, kteří toto číslo pravidelně vidí jsou autentičtí, umělecky a kreativně založení, tolerantní, citliví, loajální, intuitivní a plní emocí. Navíc v astrologii číslo dvě řídí Venuše, což je planeta lásky, krásy, představující harmonii, trpělivost, houževnatost a odhodlání pracovat na budování trvalých svazků.