Senátoři ODS jsou však stejně jako poslanci pevně odhodláni volit současného prezidenta a čestného předsedu ODS Václava Klause. Proč si však Švejnara pozvali a pak jej propustili za pár minut? „Já tu délku nechci komentovat. Pan Švejnar měl prostor dvacet minut stím, že když bude potřeba, dá se čas ještě prodloužit. On nám představil svou strategii a my jsme necítili potřebu se jej na něco ptát,“ uvedl předseda senátu Přemysl Sobotka.

Na otázku, co jim prezidentský kandidát řekl, odpověděl, že se představil jako liberální ekonom, který vnímá změny po roce 90jako pozitivní. Názor na Švejnara však senátoři ODS měnit nebudou. „My jsme dobrovolně podepsali nominaci Václava Klause a svůj názor měnit nebudeme,“ podotkl Sobotka. Na přímou otázku, jaký je jeho osobní názor na Jana Švejnara po dlouhé pauze řekl, že je překvapen tím, jakého si levice zvolila kandidáta.

Samotný Švejnar hodnotil svou návštěvu prostě. „Stručně a jasně jsem vysvětlil své názory. Oni mě férově vyslechli. Jestli jsem někoho získal není důležité, oto mě nešlo,“uvedl.