Jenomže to nebylo tak jednoduché, protože církev zprvu alkohol na štědrovečerním stole zakázala. Nicméně Češi našli způsob, jak se tomuto nařízení vyhnout. „Hostinu na oslavu narození Ježíše Krista pořádali již o den dříve, tedy 23. prosince," říká mluvčí Českého svazu pivovarů a sladoven Alžběta Králová.

Souboj o lásku Čechů později církev vzdala a pivo se dostalo na stůl i 24. prosince. Udělala dobře, protože díky obsahu hořkých chemických látek napomáhá lepšímu trávení smažených ryb a dalších pokrmů.

A když už jde o sváteční hostinu, nebudou Češi přece pít jen tak obyčejné pivo. „Preferují především prémiové světlé ležáky," zdůrazňuje Králová.
To potvrzuje i sládek Gambrinusu Pavel Zítek. Pivovary v prosinci prodají nejvíce ležáků ze všech měsíců v roce. Zatímco v létě tvoří ležáky přibližně 39 procent spotřeby piva v Česku, v prosinci toto číslo povyskočí na 48 procent.

Přestože Češi patří v popíjení piva ve světě k absolutní špičce, nedávný průzkum ukázal, že více než polovina z nich nevěděla, co to vlastně ležák vůbec je. Jedná se o piva se stupňovitostí 11° až 12,5°, přičemž číslo udává koncentraci rozpuštěných zkvasitelných látek v mladině před zkvašením, nikoliv objemové množství alkoholu v pivu.

Pivo by prostě na štědrovečerní tabuli chybět nemělo. I když by bylo třeba jen přísadou do jídla. S tím ovšem opatrně. „Pokud ho totiž budete vařit příliš dlouho, zhořkne. Děje se tak kvůli obsahu cukrů," uzavírá Králová. 

Pivo