Hrad kontaktoval syna oblíbené zpěvačky Adama Pavlíka. Ten však podle informací Deníku vyznamenání odmítl převzít. Důvod? „Maminka si nikdy nepotrpěla na nějaká ocenění, měla ráda lidi a plné sály na svých koncertech, ale ne vyznamenání, takže ji v tomto respektuji, žádné vyznamenání nepřevezmu,“ sdělil dnes Deníku Adam Pavlík. 

"Pan prezident chtěl vyznamenat zpěvačku Věru Špinarovou. Na Pražský hrad přišly desítky žádostí občanů České republiky, aby tak učinil. Vzhledem k tomu, že syn paní Věry Špinarové Adam Pavlík toto už před časem rázně odmítl, tak Pražský hrad nechtěl z etických důvodů tuto informaci z celkem pochopitelných důvodů zveřejnit. Proto se nakonec se seznamu oceněných neobjevila. Tím považujeme celou záležitost za uzavřenou,“ sdělil dnes Deníku tiskový mluvčí prezidenta Deníku Jiří Ovčáček.

Podle osobností si však Špinarová vyznamenání zaslouží. Bohužel ale přišlo pozdě.

„Každý prezident má plné právo ocenit práci toho, o kom si myslí, že si vyznamenání zaslouží. Věrka Špinarová si státní vyznamenání určitě zaslouží. Ale bohužel, jedná se o ocenění in memoriam. Je opravdu velkou škodou, že si jí v Praze všimli až po její smrti…“ uvedl pro Deník Petr Šiška, známý producent, textař, hudebník i scenárista.

„Věrka si ocenění in memoriam nepochybně zaslouží, ale v některých případech to není podle mě prezidentova úcta k vyznamenaným, ale jakási jeho vlastní hra,“ sdělil Boris Urbánek, známý ostravský skladatel a hudebník.

Zdroj: Youtube

Zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem odešla předčasně do hudebního nebe letos 27. března ve věku pětašedesáti let. Zanechala po sobě celou řadu krásných písní, například Meteor lásky, Volej, volej, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád a mnoho dalších.

Jejím největším hitem se bezesporu stala melodie z filmu Tenkrát na západě s českým textem Zbyška Malého, tedy píseň Jednoho dne se vrátíš.