„Ministerstvo financí pravomocné rozhodnutí soudu respektuje a podávat dovolání k Nejvyššímu soudu nebude," řekl rozhlasu mluvčí ministerstva Radek Ležatka. Na účet Syndikátu novinářů, současnému nástupci Svazu československých novinářů, ministerstvo poslalo 191 milionů korun plus úroky, které jsou vyšší než 100 milionů.
Valná hromada organizace rozhodla o tom, že využívat bude pouze zhodnocení uložené částky. Jaké kluby a regionální sdružení peníze dostanou a v jaké výši, rozhodne valná hromada Syndikátu novinářů na podzim.
Začátek sporu sahá až do roku 1967. Tehdejší Svaz československých novinářů převedl na stát dvě budovy u Václavského náměstí. Později tam vyrostla novostavba Federálního shromáždění. Stát se na oplátku v hospodářské smlouvě zavázal, že novinářské organizaci postaví nové sídlo v proluce u Jiráskova mostu. Novináři mezitím získali k bezplatnému užívání dva domy v Pařížské ulici.
Nové sídlo se ale nikdy stavět nezačalo. V proluce původně přislíbené novinářské organizaci po letech vyrostl Tančící dům architektů Franka Gehryho a Vlada Miluniče.
Ještě dříve stát s novináři jednal například o parcele v Nekázance nebo budově nad stanicí metra Můstek. Po roce 1989 se syndikát neúspěšně pokusil získat do svého vlastnictví alespoň jeden z domů v Pařížské, protože druhý mezitím dostal zpět restituent. Stát budovu převedl na památkáře, potom ji prodal. Žalobu na stát podal syndikát v roce 2005.