S manželkou Pavlou, od které se začátkem roku odstěhoval právě k Talmanové, se podle svých slov zatím nerozvádí. Jméno i příjmení dítěte nechává ministerský předseda na rozhodnutí nastávající maminky. "Já mám se jménem Mirek problémy, protože nejsem Miroslav. Myslím si, že v tom neuspořádaném vztahu, jaký mám, je na Lucii Talmanové, jaké jméno dá svému dítěti," uvedl.

Nejisté je také příjmení očekávaného syna: "Opravdu netuším, jestli to bude Topolánek nebo Talman".

Dříve se Topolánek i Talmanová vyjadřovali zdrženlivě k tomu, zda spolu čekají dítě. "Nechme otázku toho, kdo je otcem mého dítěte, na otci mého dítěte," nechala se slyšet Talmanová.

Rozvod s manželkou podle premiéra zatím "nehrozí". "Hlavně proto, že jsme se na tom nijak nedohodli," uvedl Topolánek, podle něhož dokázali se ženou překonat největší problémy.

I když žijí manželé odděleně, Topolánek stále dochází za svými dětmi. Padesátiletý Topolánek má tři děti - dvě dospělé dcery a dospívajícího syna. O manželské krizi začala média spekulovat loni v létě. Po Novém roce předseda vlády a ODS veřejně přiznal odluku a oznámil, že bydlí s Talmanovou.