Kurzy tance a společenského chování pro mládež tradičně probíhají od října do března, již nyní ale mnohé pražské taneční školy naplnily své kurzy začínající na podzim. „Většina kurzů je již naplněna, ale protože vyučujeme každý den v týdnu, volné termíny se ještě najdou,“ uvedla na dotaz Deníku taneční škola Hes.

Přihlášky téměř rok předem

Největší zájem je podle jejích zkušeností o nedělní a páteční hodiny, do těch se v současnosti dostanou již pouze chlapci nebo páry. Taneční školy se totiž dlouhodobě potýkají s větším zájmem ze strany dívek než chlapců. Aby si ale na kurzu všichni zatančili v páru, snaží se získat si mladé muže levnější cenou kurzů a množstevními slevami pro skupiny kamarádů nebo rovnou celé školní třídy.

„Dcera se hlásila již v listopadu na kurzy, které začínaly v říjnu následujícího roku,“ potvrzuje velký zájem Petra Barochová, matka šestnáctileté Adély. „Její spolužačka se zkoušela zapsat o dva měsíce později, ale už se do stejné taneční školy nedostala.“ Zvyšující se zájem dospívajících o podzimní termíny potvrzují i další oslovené taneční školy.

Zájem roste i díky Stardance

Růst je vytrvalý již od roku 2012. Školy to připisují silnějším populačním ročníkům, ale i vytrvalé oblíbenosti televizního pořadu StarDance …když hvězdy tančí. Právě o školy zaměstnávající tanečníky účinkující v tanečním pořadu je největší zájem.

I když to tanečním navrací přitažlivost, ta neupoutá všechny tanečníky na všech 18 až 20 tanečních lekcí. Jak dosvědčují sami dospívající, po vánočních svátcích dochází přibližně polovina tanečníků a tanečnic spíš sporadicky. Namísto honosných tanečních sálů upřednostňují civilnější bary a hospody.

Taneční kurzy přitom rozhodně nejsou levnou záležitostí. Kromě ceny samotného kurzu musí zájemci o něj počítat i s nákupem společenského oblečení. V případě dívek minimálně jedněch krátkých šatů na hodiny a dlouhých večerních šatů na prodlouženou, chlapci si musí pořídit oblek.

Rodiče a příbuzní si hradí také vstupy na prodloužené a plesy a samozřejmě i občerstvení. „Dohromady se to klidně vyšplhá k deseti tisícům,“ počítá matka z Prahy. „Dceři se ale v tanečních líbilo, našla si tam tanečního partnera a hlásí se s ním do pokročilých lekcí. Docela mě překvapilo, že i v nich byly kurzy rychle po vypsání zaplněné,“ dodala Petra Barochová.

Kolik stojí taneční kurzy.