I když se policii ani zástupcům Obecního úřadu v Bochově nepodařilo kontaktovat organizátory akce, žádný incident se nestal a technoparty pokračuje bez vážných problémů. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Ilona Týmlová.

Majitelé pozemků vzdálených asi dva kilometry od Údrče si hned dopoledne policistům stěžovali na to, že technaři překročili území, které měli oficiálně pronajaté. Dokonce na ně kvůli tomu podali trestní oznámení. Mezi účastníky technoparty se proto vydali členové antikonfliktního týmu a přesvědčili je, že se musejí stáhnout. "Nechceme žádný konflikt, jen jsme se přijeli pobavit. Většina lidí je z Prahy. Určitě tady bude klid a k problémům nedojde," uvedlo několik mladých lidí, kteří na louku přijeli.

Celý prostor policie průběžně monitoruje, má nasazeno kolem 50 příslušníků. V pohotovosti jsou také hasiči, protože les v blízkosti louky je velmi suchý a hrozí nebezpečí požáru. Velící důstojník hasičů Martin Gaier řekl, že hasiči pravidelně provádějí kontrolu kolem tábora technařů. "Na nebezpečí jsme je upozornili a zatím jsme žádný problém neřešili. Máme tady přistavenou cisternu pro případ, že by byl nutný rychlý zásah. V pohotovosti jsou všechny dobrovolné hasičské jednotky v okolí," uvedl.

Technoparty sledoval i starosta Bochova Miroslav Egert. Nadšený z ní sice příliš nebyl, ale také on konstatoval, že problémy nejsou. Chápe ale nelibost majitelů pozemků, které technaři neoprávněně obsadili. "O konání akce jsme nebyli včas informováni. Nikdo nám ani neoznámil, kdo bude pořadatelem této akce. Ale jako obec do toho nijak prozatím vstupovat nebudeme, všechno si řídí policie. Vyčkáme, jestli od nás bude potřebovat nějakou pomoc," řekl Egert.

Na místě jsou čtyři zvukové aparatury. S příchodem večera teplota klesla, proto přibylo tanečníků. Během dne se před slunečním žárem mnozí schovávali ve stínu stromů, další se koupali v blízkém rybníku. U louky jsou přistaveny chemické záchody, pytlů na odpadky bylo málo. Odpoledne se počet účastníků akce stabilizoval, na louce se pohybovalo podle odhadu policie kolem 1200 lidí. "K večeru na plochu začaly najíždět další automobily a počet technařů se zvýšil minimálně o 200. Může jich být ale i víc," uvedla policejní mluvčí Jolana Číhová.

Policie bude sledovat průběh technoparty nepřetržitě i v nočních hodinách. Vzhledem k tomu, že se počet účastníků akce ještě zvýšil, mohou být problémy s parkováním vozidel. Na jediné příjezdové cestě na louku proto policie řídí dopravu tak, aby nebyla zablokovaná.