Dusavé taneční rytmy, téměř tisícovka návštěvníků a všudypřítomný tanec. Tak vypadala technoparty v Údrči na Karlovarsku, která se konala o uplynulém víkendu. Setkání příznivců techna se tentokrát obešlo bez vážných prohřešků a konfliktů s policí či úřady. Potvrdil to Pavel Valenta, mluvčí Policie ČR. „Policisté měli za úkol akci pouze hlídat a koordinovat dopravu.

Naštěstí nedošlo k žádným konfliktům a pořadatelé předvedli, že mají svou akci dobře zorganizovanou,“ vysvětlil mluvčí. „Naši policisté museli zasahovat jen dvakrát. Poprvé chytili technaře, který pytlačil v lese, a potom řešili krádež elektroniky z automobilu. Podle mých informací nedošlo ani k žádným vážným zraněním,“ informoval Valenta.

To, že konečný počet tanečníků se vyšplhá až ke dvěma tisícům by ještě v pátek večer neodhadl ani ten největší megaloman. „Asi do páteční třiadvacáté hodiny zde bylo pouze sedmdesát lidí. Během noci se jich sem ale sjelo dalších několik set,“ prohlásil Valenta.

Čtyři naplno spuštěné sound systémy nevyvolaly nevoli ani u lidí, kteří v okolí bydlí. „Zatím jsem řešil pouze dvě stížnosti na hlasitost. To je podle mě celkem úspěch, protože to při podobných akcích bývá daleko horší,“ potvrdil Miroslav Egert, starosta Bochova, pod který Údrč spadá.

Samotní technaři si akci patřičně užívali. „Nejsem častou návštěvnicí podobných tanečních akcí, ale tato je super. Kamarádka mě přemluvila, abych sem jela. Rozhodně nejsem zklamaná. Připadá mi to tady fajn,“ zhodnotila ze svého pohledu údrčskou party šestnáctiletá dívka, která si říká zvučnou přezdívkou Dyfenbacher.

V noci na pondělí a během dnešního dopoledne louku u lesa opustily další desítky technařů. Krátce po poledni jich tu mohla být sotva stovka.