„Zatím je to v pozici nepovolené akce, nikdo nás nekontaktoval. Na telefonním čísle, které uvedli pořadatelé na letáku, se nikdo neozývá. Postupně dáváme dohromady veškeré dostupné informace, asi před hodinou jsme na tom začali intenzivně pracovat,“ sdělil v úterý po půl desáté dopoledne starosta Mikulova Rostislav Koštial.

Pozemek, který pořadatelé akce uvádějí, je podle souřadnic ve vlastnictví města. „Nemají s námi žádnou smlouvu. Problém je také v tom, že pozemek úzce sousedí s chráněnou krajinnou oblastí. Ve dvě hodiny odpoledne máme proto schůzku s vedoucím Správy chráněné krajinné oblasti Pálava Jiřím Matuškou,“ pokračoval Koštial.

Pořadatelé nic neřeší

Mikulovští už o chystané akci technařů nedaleko státní hranice informovali i státní policii a oslovili také další speciální složky. „Musíme se na to připravit, i když zatím nevíme, nakolik vážně je to myšleno. Pravděpodobně ale ano, na facebooku to frčí. Zdá se, že se sem chystá velká síla českých i rakouských DJs,“ zjistil mikulovský starosta.

„Je škoda, že nás pořadatelé předem neoslovili a nezeptali se, za jakých podmínek a kde by se taková akce dala uspořádat. Podle mého názoru není třeba něco za každou cenu zakazovat, ale je potřeba určitá dohoda a řád,“ konstatoval Koštial.

Ten doufá, že na radnici budou ohledně technoparty moudřejší už dnes kolem třetí hodiny odpoledne. Věří také, že do té doby se mu ozve někdo z pořadatelů akce. Na telefonu, který uvedli na plakátě, se dopoledne ozývala pouze hlasová schránka.