Babák poznamenal, že od příštího roku hrozí jednotná daň z přidané hodnoty 17,5 procenta, což podle něho zdraží potraviny. Tím, že na dnešním jednání výboru chybělo několik sociálních demokratů, k tomu podle něho přispěla i ČSSD. „Tohleto nepochopím. Doufám, že zde nejde o nějakou výměnu, o nějaký handl mezi sociální demokracií a koalicí," uvedl Babák.

Tejc reagoval tím, že navrhl zařadit na program schůze bod s názvem „Ztráta paměti poslance Babáka". Zdůraznil, že když ČSSD odcházela od vlády, byla daň na potraviny pětiprocentní a sociální demokraté nikdy nehlasovali pro její zvýšení – na rozdíl od poslanců VV včetně Babáka v době, kdy VV byly koaliční stranou.

„Z tohoto se skutečně nevykecáte, i kdybyste byl čaroděj, a to skutečně nejste," řekl Tejc na Babákovu adresu.

Sliby ČSSD

Vystoupení šéfa poslanců ČSSD podnítilo další návrhy, které předložil Vít Bárta (VV). Chtěl, aby Sněmovna rozebrala někdejší předvolební slib ČSSD o zavedení 13. důchodu a aby sociální demokraté vysvětlili svůj postoj k možné jedné sazbě daně z přidané hodnoty od příštího roku.

Poslanci zařazení těchto nových bodů neschválili, ač Tejcům návrh o Babákově paměti zamítli až napodruhé. Neuspěl ani Babák, podle kterého měla Sněmovna jednat o údajné nové opoziční smlouvě mezi ODS a ČSSD. „Vy hodně pomáháte této koalici, aby prošly některé zákony," obracel se Babák na poslance sociální demokracie.

Jiné Babákovy návrhy o daňových novelách rozhodily předsedajícího Lubomíra Zaorálka (ČSSD), když o nich měl nechat hlasovat. K důvodům patřilo to, že Babák několikrát změnil požadavek na termín projednávání novel. Zaorálek marně zadržoval záchvaty smíchu, zaměňoval Babáka za Františka Bublana (ČSSD) a nakonec přiznal, že je „zralý na panáka".