Před tropickými teplotami nad 30 stupňů Celsia meteorologové varovali, očekávali je zejména v Polabí a na jižní Moravě. Tam se teploty sice také vyšplhaly nad 30 stupňů, rekordy na stanicích měřících alespoň 30 let tam ale dnešek nepřepsal, řekl ČTK pracovník ČHMÚ. V Libuši nové maximum nahradilo dosavadní rekord pro 6. červenec z roku 2019, kdy zde teploměr ukázal 32,9 stupně Celsia.

Meteorologové varovali také před bouřkami, výstraha platí pro celé Čechy a Vysočinu do jedné hodiny po sobotní půlnoci. Velmi silné bouřky s nárazy větru kolem 85 kilometrů v hodině a kroupami dorazily kolem 17:00 na východ Karlovarského kraje a směřují do sousedního Ústeckého kraje, oznámil ČHMÚ na sociální síti X. V Karlovarském kraji na dvou tratích a v Ústeckém na jedné omezily provoz vlaků spadlé stromy, vyplývá z informací Správy železnic na síti X.

V neděli meteorologové očekávají návrat k nižším teplotám, překročit by neměly 22 stupňů Celsia, na jihovýchodě Moravy 26 stupňů. Předpověď hlásí místy občasný déšť nebo přeháňky, večer od jihozápadu přibývání srážek. Zejména na východě se ojediněle opět mohou objevit bouřky.