Nový rekord má stanice Český Krumlov, a to 33,2 stupně. V Temelíně pak bylo 31,8 stupně Celsia, čímž padlo 13 let staré maximum. Horská Kvilda na Šumavě zaznamenala 27,7 stupně Celsia, i to je nový rekord. Hojsova Stráž na Klatovsku s teplotou 29,7 stupně dosavadní maximum vyrovnala.

Bouřka - Ilustrační foto
Česko v noci na středu zasáhnou bouřky. Doprovodí je silný vítr

Na čtyřech místech Česka bylo v úterý odpoledne více než 34 stupňů. Nové rekordy to ale nebyly. Vedle Plzně-Bolevce naměřily tak vysokou teplotu stanice Plzeň-Mikulka a Dobřany u Plzně. Čtvrtým místem pak byly Neumětely na Berounsku.

Vysoké teploty budou pokračovat 

Vysoké teploty mají být v Česku i ve středu. Nad 31 stupňů Celsia by se měly dostat zejména na jižní a střední Moravě. V noci na středu ale zasáhnou Česko také bouřky, které mohou být na západě silné. Směrem na východ by měly postupně slábnout. Další bouřky se budou tvořit ve středu odpoledne a večer.

Obec Hrušky jen několik dní poté, co se obcí v červnu 2021 prohnalo tornádo. Modré plachty zakrývaly domy, které přišly o střechu
Tornádům svědčí rovinatá krajina, ale objeví se i v kopcích, říká meteorolog

Kvůli teplému a suchému počasí platí v celé zemi až do odvolání výstraha před vznikem požárů. Avizované bouřky podle meteorologů riziko nijak výrazně nesníží. Některé kraje už zakázaly kouření a rozdělávání ohně na rizikových místech, jako jsou lesy, parky a okolí skladů sena a slámy.