Jarní teploty do 15 stupňů Celsia budou panovat i celý příští týden. Doplní je ale i déšť a mlhy. Teploty nebudou klesat k bodu mrazu ani v noci, a čeká se proto obleva. Podle meteorologů ale povodně nehrozí, hladiny řek vystoupí v následujících dnech maximálně k prvnímu stupni povodňové aktivity.

"O víkendu bude v důsledku vysoké teploty a předpokládaných slabých srážek docházet na povodích, kde dosud přetrvává sníh, k tání a k mírným vzestupům," uvedl v pátek Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že povodně neočekávají. Stejně se vyjádřilo i ministerstvo zemědělství a vodohospodáři.

Nejvyšší odpolední teploty stoupají v těchto dnech k 16 stupňům Celsia, oproti začátku týdne je to oteplení až o osm stupňů. V neděli začíná astronomické jaro, rtuť teploměru by se měla i v následujícím týdnu šplhat na 11 až 15 stupňů. Pod bod mrazu nebudou teploty klesat ani v noci, kdy meteorologové předpovídají mezi dvěma až pěti stupni. Obloha ale bude zatažená s deštěm a mlhami.

No horách je ale sněhu pořád dost, třeba šumavský Velký Javor hlásí 156 centimetrů, Labská bouda pak 140 centimetrů. I v níže položených horských střediscích je nejméně 30 centimetrů bílé pokrývky.

Předpověď počasí na nejbližší dny najdete ZDE