Stanice ve Strážnici je jednou z těch, kde dnes bylo pokořeno dosavadní teplotní maximum pro 18. srpnový den. Dosavadní rekord pocházel z roku 2003 a měl hodnotu 34,4 stupně Celsia. Teplotu ve Strážnici měří 97 let.

Nad 35 stupňů se teploty nedostaly pouze na jihu Moravy. Na Novém Hradci Králové dnes naměřili 35,3 stupně Celsia, což překonalo dosavadní rekord 33,2 stupně, rovněž pocházející z roku 2003.

Lidé se chrání před deštěm. Ilustrační snímek
Teploty v Česku znovu překročí 30 stupňů. Tropy však vystřídají silné bouřky

Teplotní rekordy na některých místech Česka padaly už ve středu. Překonány byly podle ČHMÚ na 20 ze 160 stanic měřících přes 30 let. Nejtepleji bylo ve středu v Doksanech na Litoměřicku, a to 34,5 stupně.

Vlna velmi teplého počasí ale dneškem podle meteorologů přinejmenším pro západ Česka končí. Z Německa totiž postupuje zvlněná studená fronta, která přináší déšť. Večer se zejména v Čechách mohou ojediněle vyskytnout i silné bouřky doprovázené nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině, v menší míře i přívalovými srážkami a kroupami. V pátek by nejvyšší denní teploty měly být od 22 stupňů na západě Česka po 35 stupňů na jihovýchodě.