„Soudce Miloslav Sládek zatím neobdržel písemné vyhotovení výsledků zkoumání dítěte. Pracují na nich dva na sobě nezávislí znalci,“ řekl Slováček. Co nastane v případě kladného stanoviska o duševním zdraví dítěte? „Bude z léčebny propuštěna a svěřena do výchovy matce. Pokud vím, otec Terezky soud nikdy nežádal o svěření dítěte do vlastní výchovy,“ doplnil mluvčí.

„Samozřejmě se těším, až tohle martyrium skončí. Která matka by nechtěla mít dítě doma. Krom toho, že budu rovněž podrobena znaleckému zkoumání,“ řekla Deníku Markéta Smutná.

Matka Terezky nyní řeší ožehavý problém - soud pro Prahu 8 na „popud“ soudu pro Prahu 2 jí zablokoval před několika dny bankovní účet. Údajně proto, aby mohl vymáhat pohledávky z dvou sedmitisícových pokut, které ji Miloslav Sládek v roce 2005 uložil. Pokuty byly vyměřeny za to, že matka prý nerespektovala možnost kontaktu dcery s otcem.

„Soudu jsem doložila důvody, které ale nevzal na vědomí. V prvním případě jsem byla s dcerou u zubaře, protože bolestivost jejího zubu to akutně vyžadovala. V druhém případě jsem se nemohla vzdálit z pracoviště, což mi zaměstnavatel potvrdil. Bohužel to soudce nevzal na vědomí. Nehledě na to, že první splátky z těchto dvou pokut jsem už samozřejmě poslala,“ dodala.