„Už nevíme, na koho se máme obrátit, tak jsme to zkusili přes média. Od minulého pátku se nám tady hrozně špatně pracuje. Odpoledne je tu kvůli vydýchanému vzduchu na padnutí. Na teploměrech stánkařů uvnitř prodejny se teplota vyšplhá až na osmadvacet stupňů. Proč vypnuli klimatizaci, která tady přes léto fungovala bez problémů?“ ptají se prodávající, kteří nechtějí být jmenováni (redakce má jejich jména k dispozici).

Právě klimatizace dlouhodobý pobyt v uzavřeném horkém prostoru pomáhá lidem lépe snášet a do velkých marketů lidé většinou chodí za většími nákupy a doba jejich pobytu tam tak bývá delší. „Je to opravdu tak. Byla jsem s manželem ve středu k večeru nakoupit nějaké věci a jídlo na dovolenou. Opravdu se tam dýchalo hůř než jindy,“ řekla čtyřicetiletá paní Růžena z Karviné.

Pracovnice z informačního centra v karvinském Tesku nás odkázala na vyšší místa. „Víme, že to teplo tady lidem vadí. Vedoucí provozu prodejny nás ovšem písemně informoval, že mu byl zamítnut přístup k programu regulujícímu teplotu na prodejní ploše. Údajně je to nařízení z vyšších míst a my s tím tady nic neuděláme,“ řekla.

Redaktorka Deníku se dvakrát telefonicky spojila s tiskovou mluvčí Teska. Ta ochotně v úterý přislíbila celou věc písemně vysvětlit, zda jde jen o dočasné vypnutí klilmatizace kvůli technickým potížím či zda jde o jiný důvod vzniku této situace. Bohužel, do redakční uzávěrky jsme žádné vyjádření neobdrželi.