Roztančený průvod vyšel ve 13:00 z Václavského náměstí. V čele jel Omar Sharif junior, vnuk slavného egyptského herce téhož jména. Během arabského jara v roce 2012 se jako první veřejně známá osobnost arabského světa přihlásil ke své homosexuální orientaci, a musel proto kvůli své bezpečnosti opustit rodný Egypt.

Součástí průvodu bylo i deset alegorických vozů. Na jednom z nich jel americký velvyslanec v ČR Andrew Schapiro. V průvodu šli i někteří čeští politici, mimo jiné ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) či předseda Strany zelených Matěj Stropnický.

Účastníci průvodu prošli ulicemi Na Příkopě a Revoluční na Dvořákovo nábřeží, kde jeho uctili minutou ticha a vypuštěním 49 černých balonů stejný počet obětí červnové střelby v gay klubu ve floridském Orlandu. Do cíle pochodu v Letenských sadech dorazilo podle organizátorů zhruba 40.000 lidí.

Na Letné zahájil ve 14:00 hudební program italský DJ Chris Nine, kterého o hodinu později vystřídala česká hudebnice Kao Oui. Vystoupila také travesti skupina Crazy Goddes, nechyběla ani akustická rock'n'rollová skupina Fellas, která v roce 2011 získala s albem Robbery Blues cenu Akademie populární hudby za Objev roku a letos připravuje své druhé album Scarecrow.

Organizace Amnesty International ve svém stánku promítala krátké filmy s LGBT tématikou. Pro návštěvníky byly připraveny stánky s jídlem a s pitím, lidé si mohli také vyrobit placky, nechat se na 24 hodin oddat, nebo se zdarma nechat otestovat na virus HIV. Večer se účastníci přesunou do holešovické Chemistry Gallery.

Bez incidentů

Akce se podle policie i organizátorů obešla bez incidentů. Podle zpravodajky ČTK cestou proti akci protestovalo pokřikováním, transparenty či rozdáváním letáků pouze několik jednotlivců.

Festival potrvá do neděle, kdy se na Střeleckém ostrově uskuteční Pride piknik. Další akce se uskuteční na Ďáblickém hřbitově, kde se představí australská "průvodkyně mrtvých".

Na protest proti průvodu Prague Pride se dnes v Praze konala akce Den pro rodinu. Uspořádal ji Výbor na obranu rodičovských práv spolu s Mladými křesťanskými demokraty. Pochodu odpůrců z Ovocného trhu přes Karlův most na Kampu se podle odhadu ČTK účastnilo asi 500 lidí včetně mnoha dětí. Akci osobně podpořili senátor Milan Pešák (za ODS) nebo pražský radní Jan Wolf (Trojkoalice SZ, KDU-ČSL, STAN).