To bylo podle jeho názoru poškozeno tím, že jej senátor Josef Novotný nařkl ze zneužívání státních dotací při realizaci stavby lanového parku, pokusu úplatkářství a dalších skutků proti zákonu.

„Tyto pomluvy a nepravdivá obvinění byly prezentovány široké veřejnosti vhlavním zpravodajství celostátních televizí, na internetových zpravodajských portálech ivcelostátním tisku,“ brání se Zdeněk Tomášek vžalobě oochranu osobnosti, kterou závěrem minulého roku na Josefa Novotného podal uKrajského soudu vBrně.

Jak na právní krok Zdeňka Tomáška reagoval bystřický senátor? „Žalobu podal pan Tomášek ipřesto, že už měl vruce rozhodnutí oodebrání dotace a současně probíhá šetření policie, zda se při stavbě lanového centra nedopustil ještě dalších trestných činů,“ uvedl senátor Josef Novotný.

„Ipřes hrozbu soudu trvám na všem, co jsem sdělil veřejnosti. Snahou je mě zastrašit, abych zanechal dalšího upozorňování na nepravosti vpřidělování dotací.“

Zdeněk Tomášek požaduje omluvu vrámci celorepublikových médií, čtyři miliony a úhradu nákladů soudního řízení. Popírá senátorovo tvrzení, že zneužil dotaci tím, že uměle nadhodnotil cenu Lanového parku Siesta vBystřici.

„Není pravdou, že by společnost Yossarian Investments dlužila státu na sociálním a zdravotním pojištěním třičtvrtě milionu korun. Ataké není pravda, že jsem si na senátora pokusil najmout ruskojazyčnou mafii, ani to, že mám za sebou několik zkrachovalých firem,“ chce vomluvě slyšet Zdeněk Tomášek.