Přesto si myslí, že lidé vybrali vítěznou dvojici dobře.

„Prezident může mít jiné názory, ale musí je jednak mít a musí za nimi umět stát. Oba kandidáti do druhého kola k takovým lidem patří," uvedl po sečtení výsledků prvního kola volby v rozhovoru pro Deník.

Co říkáte na výsledek voleb? Je pro vás vítězná dvojice Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman přijatelná?

Oběma finalistům gratuluji. Myslím, že lidé z většiny volili moudře a do druhého kola nepustili bezpáteřního kariéristu, který byl favorizován do poslední chvíle evidentně falšovanými průzkumy. To je dobrá zpráva pro nás všechny. Prezident může mít jiné názory, ale musí je jednak mít a musí za nimi umět stát. Oba kandidáti do druhého kola k takovým lidem patří.

Byl jste vy osobně volit, nebo jste se od volby distancoval?

Nevolil jsem protože jsem se nechtěl zúčastnit zmanipulovaných a podvodných voleb.

Kdy si myslíte, že se s nově zvoleným prezidentem poprvé seznámíte v jeho nové funkci? Bude to až oficiálně v Senátu, či se s ním budete například chtít vidět dříve osobně?

Nejspíš v Senátu.

Budete se nadále pokoušet zpochybnit průběh voleb?

Volby přece už dávno zpochybnilo samo ministerstvo vnitra svými podvody. I Nejvyšší správní soud přece konstatoval, že ministerstvo postupovalo protizákonně. Já jen na tyto praktiky upozornil. To je vše.

Nemyslíte si, že vaše další snaha a práce v souvislosti s prezidentskými volbami zbytečně ubírají času, který byste měl věnovat funkci senátora?

Nevím, co máte na mysli. Žádnou volební kampaň jsem nevedl pouze jsem byl v souvislosti s kandidaturou a později s vyřazením daleko více v médiích a mohl jsem o tisíc procent více prosazovat svůj senátorský i osobní politický program a vize. Díky tomu mnoho mých myšlenek, které jsem slíbil voličům ve svém programu, přejali i ostatní prezidentští kandidáti.

Tím tedy myslíte, že jste je ovlivnil?

Všimněte si, že vlastně každý z nich začal kandidovat absolutně bez vizí a dnes už každý chce společnost posouvat chce ji měnit k lepšímu. A také lidé začali po svých kandidátech žádat aktivní přístup a hájení svých zájmů. Z původně reprezentativně vnímané funkce jsem já vnutil národu, aby chtěl prezidenta lídra. Pokud mu a kandidátům alespoň tohle vydrží, pak jsem udělal v souvislosti s prezidentskou volbou víc než všichni senátoři dohromady.

Takže to podle vás zbytečné nebylo?

Co se týče konkrétně mého senátního obvodu, mám v něm 79 měst a obcí a za tyto tři měsíce od zvolení senátorem jsem již osobně navštívil téměř 30 z nich, kdy na desítkách setkání s občany a starosty nabírám konkrétní témata, která ihned pomáhám řešit. Jak mi občané říkají, tak ve většině těchto obcí například hejtman kraje či předešlá senátorka ani nikdy nebyli. Já je navštěvuji za poslední rok již poněkolikáté. Navíc usilovně pracuji na návrhu změny ústavy směrem k přímé demokracii, možnosti odvolat politiky i špatné zákony v občanském referendu a uzákonění hmotné a trestní odpovědnosti politiků a exekutivy. Odpor stávajícího establishmentu je však velký, nechtějí to. Budu ale bojovat.