Před vysokým počtem tragických nehod motorkářů a cyklistů zejména o prázdninách varovala policie. Cyklisté a motorkáři tvořili v červenci zhruba třetinu ze 74 mrtvých na silnicích. Tento měsíc byl dosud nejtragičtějším v letošním roce.

První tragická nehoda víkendu se stala v sobotu ráno, kdy v Lanžhotě na Břeclavsku srazil opilý řidič osobního vozu muže, který jel na elektrokole. Druhým mrtvým byl motocyklista, který nepřežil srážku s osobním autem poblíž obce Nížkov na Žďársku.

Dnes zemřela cyklistka po srážce s autem nedaleko Loděnice na Berounsku. Dalšími mrtvými byl motocyklista, který nepřežil srážku s autem na Strakonicku a motorkář, jenž zahynul při nehodě ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku. Nejspíš jel příliš rychle, nezvládl řízení a vjel do protisměru, kde se postupně srazil s dvěma auty.

Několik dalších motorkářů bylo při nehodách zraněno, šlo třeba o případy na Liberecku nebo Brněnsku. Motorkářů nebo cyklistů se o víkendu zatím netýkala jen jedna tragická nehoda u obce Zámrsk na Orlickoústecku, kde dnes zemřel jeden člověk při srážce dvou aut.

Často nezvládnou motorku

Šéf české dopravní policie Tomáš Lerch na začátku srpna řekl, že motorkáři často na silnicích umírají, protože většinou nezvládnou svůj stroj, nebo je přehlédnou řidiči ostatních aut. Cyklisté zase podle něj velmi často umírají kvůli pádu z kola.

Dnešní tragická nehoda cyklistky na Berounsku však byla pravděpodobně způsobena její chybou. „Aniž by se předem rozhlédla a dala znamení o změně směru jízdy, překřížila jízdní dráhu za ní jedoucímu osobnímu automobilu," informovala ČTK o prvotním vyšetřování nehody policejní mluvčí Michaela Nováková.