Incident se stal 17. listopadu 2014 při odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu. Podle obžaloby házel Frühauf vajíčka směrem k místu, odkud prezident pronášel projev. Lidé tehdy na transparentech Zemanovi vytýkali náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu a vulgární výroky v rozhlase.

Manželka prezidenta Ivana Zemanová a předseda Strany práv občanů Jan Veleba vystoupili 24. dubna v Praze na setkání k zahájení sběru podpisů k opětovné kandidatuře prezidenta Miloše Zemana na funkci hlavy státu. Zemanova manželka bude šéfkou jeho volebníh
Zemanův tým začal sbírat podpisy, první se podepsala jeho žena

Policie obvinila dva lidi 

Z davu létaly předměty a zaznívaly výzvy k odstoupení z funkce. Osobní strážci bránili prezidenta rozevřenými deštníky, prezident nazval vrhače předmětů zbabělci. Policisté na akci nikoho nezadrželi a poté konstatovali, že vrhači spáchali maximálně přestupky proti občanskému soužití.

Úředníci městské části pak rozhodli, že házení nebylo ani přestupkem. Později ale magistrát nařídil Praze 2, aby čin jako přestupek posoudila. Policie nakonec začala skutky na pokyn státního zastupitelství vyšetřovat jako trestné činy. Obvinila dva lidi, k soudu nakonec dospělo počínání jednoho z nich.

Miloš Zeman.
Zeman s policejním prezidentem probírali bezpečnost v ČR i Evropě