Nemocnice se však nařčení brání a trestní oznámení odmítá. Ačkoli ústecká policie podle informace tiskového oddělení v letošním roce eviduje pět trestních oznámení na Masarykovu nemocnici, její mluvčí Karel Krois to odmítá: „Trestní oznámení na nemocnici nelze podat - v našem právním řádu jsou trestněprávně odpovědné jenom fyzické osoby, což naše nemocnice není.

Trestní oznámení bývají podána například na některé lékaře - nejsme v těchto případech ale účastníky řízení a tudíž se nemůžeme vyjadřovat. Od roku 2005 byly ukončeny dva spory, nemocnice v nich byla zavázaná k úhradě škody a došlo i k vyplacení sumy poškozeným. Bez konzultace s právními zástupci nejsem oprávněn jména a výše odškodnění zveřejňovat,“ řekl Krois.

Mluvčí nemocnice nadále odmítá i obvinění ze zanedbání péče o Miloše Kádnera. „Nevíme, koho konkrétního pan Kádner viní ze špatné péče o jeho osobu - nemyslí náhodou sám sebe? Vždyť i přesto, že věděl o negativním vlivu kouření na jeho onemocnění, v tomto i nadále pokračoval. I přes nekázeň pacienta se o něj personál vždy staral a to, že nyní Miloš Kádner - cituji jej: „přežívám jen díky touze po pomstě“ (Právo, 13. 9 .2007) - se chce „pomstít“ zdravotníkům a nechce pochopit, že zde nejde o úmysl zdravotníků jej poškodit, ale že jde o důsledek vývoje nemoci.

Dále se k případu nechci vyjadřovat. Poté, co jsem viděl jeho fotografii v novinách, jsem si uvědomil fakt, že jsem jej opakovaně viděl kouřit před nemocniční budovou. Divil jsem se, že je mimo oddělení - po zkontaktování lékařů z oddělení po medializaci jeho osoby mi tito jeho chování potvrdili - dokonce je jeho opakované porušování léčebného režimu zadokumentováno,“ uvedl Krois. Nemocnice hodlá konzultovat možnost právní obrany, nevylučuje ani možnost podání trestního oznámení na pacienta Miloše Kádnera.

Podle něj však vyjádření mluvčího nemocnice nejsou pravdivá. „V žádném případě jsem neporušil léčebný režim. Vmé propouštěcí zprávě se ani nic takového nepíše. Na nemocnici jsem již podal stížnost. Přišla mi odpověď, že celým případem se bude zabývat jakýsi jejich kontrolní orgán. Nebudu ale čekat na další jejcih vyjádření. Už jsem kontaktoval také Českou lékařskou komoru, která se věcí rovněž zabývá. Tím případ, ale nekončí. Sliboval jsem pomstu a chci ji dotáhnout do konce. Budu o všem informovat i ombudsmana. Do nemocnice jsem šeal jako zdravý člověk a vrátil jsem se jako invalida s jednou nohou,“ řekl Kádner.

 

Za nohu chce deset milionů