Ale nebyla by to česká tvořivost, aby si tuto větu nevzala za svou i jinak. Lidé použitím hesla začali pomáhat válkou zmítané Ukrajině. Jedním z těch, kteří hlášku rozšiřují dál, je trutnovská firma Trikonoš. Ta výtěžek z prodeje trička se zmíněným heslem posílá na konto organizace Člověk v tísni. „Bylo to spontánní. Oslovil nás výtvarník a spisovatel Jan Macek  který spolu s designérem Janem Slavíčkem s tímto nápadem přišli. Ani chvilku jsme neváhali a na nabídku jsme kývli,“ řekl za Trikonoš Jan Fišera.

Firma si za triko účtuje jen základ na tisk a samotné triko. Z celkové sumy 400 korun putuje 150 na konto Člověka v tísni. Motiv se vztyčeným prostředníčkem v podobě majáku se Janu Fišerovi zdál nejadekvátnější. „Byl tu i nápad dát tam podobiznu Putina, ale tímto směrem jde většina výtvarníků. Takto mi to přišlo výstižnější,“ uvedl Fišera.

Za čtyři dny, co je triko v oběhu, se našlo již několik zájemců, kteří podpořili potiskem dobrou věc. Sám Fišera však nosí v hlavě další nápad, jak ještě kolekci protiválečných triček rozšířit. Nyní pracuje na verzi s výstižným popiskem FCK PTN.

Ruské síly v Doněcku, s vojenským vybavením označeným písmenem Z.
Řekl, že jede na výcvik. Zoufalí Rusové hledají blízké přes ukrajinskou linku

Trikonoš však není jediný, kdo vtipem bojuje proti ruské invazi na Ukrajinu. Triko s nápisem posílajícím válečnou loď do prodloužených zad nabízí například web Dia Lékárna. „Veškerý výtěžek z prodeje trička je věnován přímo ukrajinské armádě,” píše se na webu u trička s cenovkou 399 korun.

Na ukrajinské účty putuje výtěžek z prodeje podobného trika i z firmy na potisk triček t-shock. Hlášky si všiml i olomoucký právník Kamil Andree, který taktéž inicioval výrobu trika, kdy výtěžek půjde na humanitární účely spojené s ukrajinskou krizí.