"Výtěžek Tříkrálové sbírky 2017 bude tradičně určen na pomoc lidem, kteří si sami pomoci nedokážou, a to kvůli stáří, nemoci, handicapu či sociální situaci," informoval mluvčí charity Jan Oulík. Čtyři pětiny z výtěžku sbírky zůstanou v regionu, kde byly vykoledovány, desetina výnosu pomůže v zahraničí a pět procent jde na celostátní projekty. Zbývajících pět procent pokrývá režii sbírky.

Sbírku provází řada doprovodných akcí, například tradiční průvod se třemi králi na velbloudech, který se koná 6. ledna v Praze. Na koních přijedou tři králové v Pardubicích, Poličce či Přelouči, průvody se uskuteční také v Uherském Hradišti nebo Olomouci.

Přečtěte si: Když zpívá celé náměstí, cítíte tu krásnou energii

Součástí sbírky je Tříkrálový koncert, jehož desátý ročník se uskuteční v neděli 8. ledna v brněnském Městském divadle. V přímém přenosu jej uvede Česká televize. Vystoupí Věra Martinová, Václav Neckář & Bacily, Lenny, Spirituál kvintet, Slza a sbor Boni Pueri, dodal Oulík. Kromě hudby zazní i reportáže připomínající osudy klientů, kterým peníze vybrané ve sbírce v minulosti pomohly nebo dosud pomáhají stát na vlastních nohou a žít důstojný život.

Lidé mohou přispět buď přímo do kasiček koledníků, ale také kdykoliv v roce zasláním dárcovské SMS ve formě DMS KOLEDA na číslo 87 777. Finanční dar lze zaslat i na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800, variabilní symbol 777.

Čtěte také: Honza Homola vydraží kytaru s podpisy. Výtěžek dá nemocnému