Místo kritiky a výhrad potřebujeme podporu. Ne nějaké hysterické lpění na kojení za každou cenu, ale racionální a systémovou podporu na legislativní úrovni, správně proškolené zdravotníky a omezení reklamy na umělé mléko. Kojení je totiž nejenom téma pro matky nebo zdravotníky, ale opravdu i pro právníky a právničky. Nekojení stojí peníze – když dítě nebo matka onemocní jednou z chorob, jimž šlo kojením předejít, doplácí na to i zaměstnavatelé a celá ekonomika.

Vlasta 2019-37 titulKojit přitom může opravdu skoro každý, jak ukazuje příběh Evy Laurinové, jejíž dítě porodila náhradní matka a ona ho, světe div se, přesto kojila. „Měla jsem několik momentů, které byly těžké. První v době, kdy jsem se rozkojovala před synovým narozením a kdy se kapky vyprodukovaného mléka neměnily na mililitry, ale zůstávaly stále kapkami. Trvalo to dva týdny.“

Téma o nedostatečné podpoře kojení se dočtete v týdeníku Vlasta, který je právě v prodeji.

V aktuálním vydání Vlasty si také kromě jiného přečtete:

- Rozhovor s Lindou Finkovou. Proč je pro zpěvačky tak důležitý vzhled i z jakého důvodu se stále nerozvedla s Richardem Genzerem.

- Povídání s Jiřím Vymětalem, osvíceným pedagogem, který tvrdí, že zásadní povinností učitele je umět dítě ocenit a aktivně v něm hledat to, v čem by mohlo vyniknout.

- Chutě dovolené zahřejí a potěší i v podzimních deštivých a chladných dnech. Vařit můžete podle našich receptů už dnes!