Během čtvrtka a pátku se sice přechodně ukáže více slunce a pršet bude méně, ale o víkendu bude zřejmě převážně oblačno s přeháňkami a deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi a informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Chebskem se prohnala bouřka, která vyvracela stromy.
VIDEO: Vichr jako blázen. Podívejte se, jak páteční bouře řádila na Chebsku

„Zítra (v úterý) a ve středu bude brázda nízkého tlaku vzduchu spojená se zvlněnou studenou frontou jen zvolna postupovat přes naše území k východu. Úterý a středa budou tedy deštivými dny s teplotami jen kolem, nebo slabě nad 20 stupňů," uvedli dnes ráno meteorologové.

V úterý předpokládá předpověď zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo déšť a místy bouřky. Teploty budou mezi 19 a 23 stupni, ale na západě jihozápadě Česka jen kolem 18 stupňů Celsia. Pršet bude i ve středu a teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů. Večer pak začne ubývat srážek i oblačnosti.

Ve čtvrtek a pátek se vyjasní a teploty mohou na jihovýchodě země dosáhnout až 25 stupňů. Většinou ale budou mezi 18 až 22 stupni. Už během pátku se zase začnou objevovat přeháňky a o víkendu se znovu zatáhne a ochladí. V sobotu budou teploty mezi 14 až 18 stupni a v neděli mezi 13 až 18 stupni, a dokonce se mohou vyskytnout i přízemní mrazíky.

V nejbližších čtyřech týdnech se budou teploty i objemy srážek pohybovat podle měsíčního výhledu ČHMÚ kolem dlouhodobých průměrů pro toto období. V tomto a příštím týdnu ale mohou být teploty i slabě podprůměrné. „Jako nejteplejší vychází předposlední týden období (od 6. do 12. června) s průměrem nejvyšších denních teplot kolem 23 stupňů Celsia," sdělili pracovníci ČHMÚ.