Policie dnes zároveň prověřovala několik oznámení od občanů, kteří tvrdí, že dívku odpovídající popisu viděli. K nalezení Anny to však nevedlo.

Další tým dál hledá i v nedaleké Kuřimi, kde dívka bydlela v rodině Kláry Mauerové podezřelé z týrání syna Ondřeje. Na případ ale policie uvalila informační embargo. U výpovědi dnes byla podle informací také sestra Mauerové Kateřina.

Tým, který byl nasazen dnes ve 14:00, pátral poblíž Klokánku, v lese na Velké Klajdovce v Líšni a v Mariánském údolí. Ve středu zůstane ve stejné lokalitě a posune se do míst, kde ještě nebyl, popsala mluvčí. Ujistila, že policie nepřestane pátrat, dokud dívku nenajde.

Osmiletý Ondřej je stále v nemocnici. V brněnském Klokánku, kam se děti dostaly koncem minulého týdne, tak zůstává jen devítiletý Jakub, který ve středu půjde poprvé do školy, uvedla vedoucí centra Ditta Pokorná. Zopakovala také, že se pracovníci centra bojí o dívčin život. Také příbuzní mají strach. "Věříme, že se Anička najde, i když naděje každý den ubývají," řekla sestra Kláry Mauerové Gabriela Pokorná.

Dívka je asi 160 centimetrů vysoká, štíhlé až hubené postavy, má krátké hnědé vlnité vlasy a nosí výrazné brýle. Policie se zabývá třemi základními verzemi jejího zmizení. Mohla utéci sama, někdo jí mohl pomoci, anebo šlo o únos. Brněnský policejní ředitel Jaroslav Vaněk se přiklání k první nebo druhé variantě. Předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková je víc nakloněna únosu. Tvrdí, že se ho dopustili současní příbuzní dívky. Ti naopak předpokládají, že bude Anna schovaná sama někde v přírodě, kde se prý cítila lépe než mezi lidmi.