Roman má rád společnost, pije se štamgasty po zavírací době, sám v sobě ale problém nevidí. Vykračuje si ve vyšívaných bavorských kraťasech, každý den se chodí dvakrát vykoupat do nedaleké řeky Izar, během práce denně vypije zhruba dvě lahvinky vína. V podniku zatím vládne chaos. Chodí sem česká komunita z okolí na různé národní akce a zabijačky, ale také stálí hosté na slevové kupony z novin.

Roman Schmoll má rád život a svoji hospodu U Dobráčka bere jako zábavu, i když si uvědomuje, že by ho také měla živit a to se tak úplně nedaří.

Olomoucká pizza

Co prozradí o zdejší kuchyni ochutnávka srnčího paj- šlu, svíčkové a pangase? Nejbizarnějším chodem menu je pizza s olomouckými tvarůžky.

V kuchyni šéf objeví další důvod neúspěchu: „Děláte si to moc jednoduchý!" upozorňuje na technologickou nekázeň při skladování masa. Roman zatím popíjí na zahrádce pivko. Sabrina je ale ostrá žena a má starost o budoucnost. Nelíbí se jí, že zatímco se jim Zdeněk snaží pomoci, její přítel to ignoruje.

„Je ti jedenapadesát, kolik nových startů chceš ještě absolvovat?" ptá se vážně Zdeněk o čtyři roky mladšího Romana.

„Ty jsi takový velký mimino, sympatický, energický, utržený od řetězu, za čas přijdeš o hospodu, o svoji další ženu a zůstaneš tady s kuchařem, kamarádem z mokrý čtvrti, vylitým jak váza," promlouvá do duše kolegovi Zdeněk Pohlreich.

Šéf se převlékne do bavorského kroje a uzavře s Romanem sázku: „Jestli tu hospodu uděláte lepší, tak si nechám tyhlety hadry a skočím s tebou do řeky." Izar je tak ledový, že ve vlastním zájmu by si měl přát, aby Roman zůstal v té bídě, kde se momentálně nachází.

Jak to chodí U Dobráčka? „Tady je ryba levnější než doma," říkají hosté, kteří k Romanovi záměrně jezdí na levného smaženého pangase. Jde o páteční akci „dvakrát jíst, jednou platit". Proč ale v zemi, kde je průměrný plat čtyři tisíce eur, prodávají hlavní plnohodnotný chod za českou stovku? „Tady něco nehraje," myslí si šéf.

Podvod s rybami

Nehraje toho tady víc, jak znechuceně zjistí, když se přijdou najíst pravidelní hosté, mentálně retardovaní lidé, a místo lososa dostanou levnějšího pangase, protože to nepoznají.

Zdeněk se překonal a zůstává, i když ho Roman lidsky zklamal. Na zátěžový večer nechá připravit jehněčí kolínko se špenátem a knedlíkem. Maso s výborným sosem nechutná jen Sabrině, ale libují si hlavně hosté, kteří přišli na svéráznou zábavu. Ta se protáhla až do čtyř do rána.