Malé dvoumístné letadlo Cessna 150M se zřítilo do lesa zhruba sto metrů u rozhledny Javorník. V době havárie bylo špatné počasí a nad vrcholem Javorníku seděla hustá mlha. „Ani jsem nevěděla, že se tu něco stalo, údajně tu před několika minutami spadlo letadlo,“ upřesňovala žena na parkovišti u rozhledny. Tu totiž příjezd hasičů a záchranné služby trochu vykolejil. Neslyšela ani motor letadla, a ani náraz o zem.

Podle svědků z místa nehody, letadlo při klesání usekalo špičky stromů. Samotný pád do hustého porostu šumavského lesa ho pak zdemoloval kompletně.

Záchranáři resuscitovali marně

Záchranáři na místě zhruba půl hodiny resuscitovali posádku letadla. Muž, svým zraněním ale přes veškerou snahu záchranářů podlehl. „Ženu se podařilo oživit a s vážnými poraněními byla vrtulníkem transportována na ARO českobudějovické nemocnice,“ řekl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Podle informací Deníku šlo asi o třicetiletou ženu, a nepotvrzené zprávy říkají, že oba pasažéři byli vojáky z povolání.

Ještě v pět hodin odpoledne bylo místo uzavřeno a obehnáno policejní páskou. Vyšetřování nehody je totiž v režii leteckých inspektorů.

Letadlo Cessna je s největší pravděpodobností z areoklubu v Roudnici nad Labem. „Dvoumístná cessna skutečně včera odletěla z letiště aeroklubu v Roudnici nad Labem,“ potvrdil Deníku člen klubu Jiří Zeman. Prezident klubu Vlastimil Dvořák dodal, že na palubě byl muž a žena. Jednalo se ale o soukromé letadlo.