Za ubodání zákaznice a pokus o vraždu dívky v kavárně na Újezdě uložil soud Sudků kromě vězení také ústavní psychiatrické a sexuologické léčení. Podle serveru ale vězeňská zdravotnická zařízení nemají pro sexuologickou léčbu žen akreditaci. Vězeňská služba proto soud požádala o stanovisko, jak situaci vyřešit.

"V této věci jednáme, zatím nemáme nové informace," řekla Puci. Podle informací Seznam Zprávy předseda trestního senátu Stanislav Králík, který ženu odsoudil, konzultuje věc s dalšími orgány.

Michelle Sudků u soudu.
Policistům, kteří zasahovali proti vražedkyni Sudků, chtěl dát soud podmínky

Sudků loni v červenci poté, co byla propuštěna z psychiatrické nemocnice v Bohnicích, ubodala zákaznici obchodního centra na pražském Smíchově. Podle verdiktu se chtěla lékařům pomstít za to, že ji z léčebny propustili a zajistit si další pobyt v zařízení.

V Bohnicích byla Sudků proto, že se o dva týdny dříve pokusila uškrtit dívku v kavárně na Újezdě. Kvůli incidentu jsou obžalováni dva policisté, kteří proti ženě zasahovali. Soud jim chtěl původně trestním příkazem uložit podmíněné tresty, státní zastupitelství ale podalo proti rozhodnutí odpor. Hlavní líčení je nařízeno na 14. června.

Americký prezident Donald Trump.
Ne! Trump oznámil odstoupení od pařížské dohody o klimatu