Peugeotem dojel z mělnického baru až na dvůr policejního ředitelství, přestože měl v sobě přes 0,8 promile alkoholu a nebyl tehdy majitelem řidičského oprávnění.

Před dvěma měsíci po páté hodině ráno pronikl na policejní dvůr v Bezručově ulici vůz, v němž mladík a jeho devětatřicetiletý otec přivezli muže z Byšic. Ten se podle nich snažil vloupat do auta, parkujícího před barem, kde právě slavili narozeniny.

Údajného pachatele, který po příjezdu vozu na policejní dvůr ležel na zadním sedadle v bezvědomí s obličejem zalitým krví, odvezla záchranka. Z otce i syna podle policistů svědčících u soudu tehdy pořádně táhl alkohol.

Nikdo neví, co se přesně stalo

Co přesně se stalo v ranním šeru před barem, zůstává tajemstvím. Vloupání do auta policisté ani soudci dále neřešili. Otec se synem totiž na muže z Byšic nepodali trestní oznámení.

V roli podezřelého proto stanul před soudem jen devatenáctiletý učeň, který vůz řídil. To ale musel soud nejdříve prokázat, neboť z policejního zápisu nebylo jasné, zda neseděl za volantem jeho otec.

K závěru, že řídil syn, dospěl soudce Martin Dostál až po zhlédnutí záznamu policejních bezpečnostních kamer. K odhalení mladíka přispěla především skutečnost, že je na pohled drobnější než statný otec. Kdyby se jejich postavy tak výrazně nelišily, bylo by zřejmě zásadní svědectví domnělého zloděje, který se však v úterý k soudu bez omluvy nedostavil.

Nakonec tak po třech hodinách padl verdikt, proti němuž se ale učeň ještě může odvolat. Návrh státního zástupce, aby k výchovnému trestu patřil i roční zákaz řízení motorových vozidel, neuspěl. Mladíkovi, který se učí autoklempířem, by jinak zákaz znemožnil dokončit školu.