Podle serveru oslovil Hrdlička poslance za ODS, aby prosadili rychlé předčasné volby. „Myslím, že by ODS měla sebekriticky vyhodnotit chyby svého vládnutí se zvláštním důrazem na nesplněné či přímo porušené předvolební sliby voličům, například nezvyšování daní atd. Odejít do opozice, svolat na září volební a programový kongres a ještě v tomto roce podpořit předčasné volby," napsal serveru Hrdlička.

Podle něj jde o jedinou cestu, jak pro stranu zachránit komunální volby na podzim 2014. Zatím prý netuší, kolik poslanců ODS pro svůj plán získá. „Pokud budou politicky gramotní, tak většina," uvedl Hrdlička. Dodal, že podle jeho odhadu vláda důvěru nedostane. „Ale nebude ani 101 koaličních hlasů. Takový pat. Uvidíme," uzavřel Hrdlička.

Místopředseda ODS Jiří Pospíšil odmítl Hrdličkův vzkaz přímo komentovat, nevyjádřil se ani úřadující předseda strany Martin Kuba. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na dotaz, zda se Hrdlička snaží rozebrat koaliční stojedničku, uvedl: „Myslím, že máte poměrně přesné informace."

Florián a Úlehla dnes oznámili, že opustí před hlasováním o důvěře Rusnokově vládě sál. Oba rebelové ODS argumentují tím, že je třeba řešit otázky vysoké nezaměstnanosti, podpory podnikání nebo nastartování ekonomiky. TOP 09 v reakci na krok dvojice poslanců ODS oznámila, že bude obecně jednat o předčasných volbách, pokud se ukáže, že bývalá koalice nemá 101 hlasů. Předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake České televizi řekla, že po rozhodnutí dvou poslanců ODS nehlasovat o důvěře vládě nemá pro stranu LIDEM cenu pokračovat v dohodě o 101 hlasech.