„Zařízení, kterým se muž zabil, bylo uzpůsobené ke střelbě loveckou municí, nejednalo se oklasickou zbraň,“ uvedla Šídová stím, že další informace si na žádost pozůstalých nepřeje zveřejnit.

Je ale pravděpodobné, že muž byl myslivec nebo sběratel zbraní, klovecké pušce by se totiž jinak dostal jen těžko. Na místo byla vyslána sanita Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje (ZZSKK), muži však již nebylo pomoci.

„Kmístě tragédie vyjela vrchlabská posádka, muž však byl již mrtev a nemohli pro něj nic udělat,“ komentoval událost vedoucí lékař ZZSKK JiříMašek.

Proč se muž rozhodl skoncovat se životem není jasné a jeho motivy policisté zatím prošetřují. Jisté však je, že měl rodinu, pro niž svým činem připravil velkou tragédii. Není vyloučeno, že muž sebevraždou řešil zdravotní problémy.

Načasování, které zvolil, rovněž napovídá takzvaným „Novoročním sebevraždám“. Ty, jak název napovídá, lidé páchají vobdobí Vánoc a nového roku, kdy přichází čas bilancování a na člověka nejvíce dolehnou životní problémy. Právě proto je obvykle leden měsícem sebevražd, jak ho překřtili kriminalisté.