Online reportáž

„Moje vedoucí se u mě už byla ptát, zda příští týden nejedu do Itálie. Pokud vím, tak jedna kolegyně už se z Itálie vrátila a bude dva týdny z domova pracovat. Beru to spíš jako nařízení,“ řekl jeden z provozních úředníků krajského úřadu, který sídlí v centru Hradce Králové.

Hejtmanství si už udělalo přehled o svých lidech, kteří do míst zasažených nákazou na dovolenou vyrážejí. "S těmito zaměstnanci nyní vedení úřadu možnou práci z domu řeší," sdělila mluvčí hradeckého krajského úřadu Sylvie Velčovská.

Co je koronavirus.Zdroj: DeníkVedení úřadu je velice opatrné a především nechce šířit paniku. „Nejedná se o nařízení, ale o pouhé doporučení v souladu s instrukcí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje: chceme minimalizovat rizika. Zaměstnanci, kteří se vrátí z oblastí zasažených koronavirem, by měli dbát na doporučení hygieniků a kontaktovat je. I proto umožníme krajským úředníkům, kteří se vrátí z rizikových oblastí, práci z domu, což je forma práce, kterou úřad běžně využívá řadu let,“ uvedla mluvčí kraje.

Magistrát bez opatření

Hradecký magistrát podobná opatření zatím nezavedl. Zůstává však v intenzivním kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí, Krajským úřadem Královéhradeckého kraje i se složkami IZS a je připraven v případě potřeby rychle reagovat.

„V tuto chvíli na Magistrátu města Hradce Králové nejsou v platnosti žádná nařízení ve vztahu k zaměstnancům nebo městským organizacím. Veškerá komunikace města je ve smyslu doporučení, prevence či informování. Radnice aktivně informuje komise místních samospráv, starosty okolních obcí, městské organizace. Tyto informace jsou dostupné i pro všechny občany jak na webových stránkách města, tak i ve zpravodaji Radnice,“ napsala Deníku mluvčí města Kateřina Šmídová.

Koronavirus.Zdroj: Deník