Ďuričko chtěl nový proces kvůli svědectví servírky, která pracovala v restauraci, kde se stala vražda. V minulosti ji prý nikdo nevyslechl. U městského soudu ovšem servírka vypověděla, že přímo u střelby nebyla. Pak se údajně společně s Ďuričkovou přítelkyní a další servírkou snažila postřeleného podnikatele zachránit. Bližší informace si po letech nepamatovala.

U vrchního soudu Ďuričko ještě neúspěšně žádal o zohlednění listinného „záznamu o vytěžení" servírky, který prý obsahoval jiné informace. Vrchní soud důkaz kvůli procesní nepoužitelnosti nepřipustil.

Podle Ústavního soudu v tom nelze spatřovat porušení základních práv. „Těžko zde přitom shledat porušení práv obhajoby za situace, kdy předmětná svědkyně byla v řízení jako svědkyně řádně vyslechnuta," stojí v usnesení.

Ďuričko zastřelil Kočku v roce 2008 po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Muži se v pražské restauraci Monarch dostali do roztržky, při níž Kočka, syn organizátora Matějské pouti, nejméně jednou udeřil Ďurička do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň, namířil na svého protivníka a třikrát na něj z bezprostřední vzdálenosti vystřelil.

Ďuričko tvrdil, že pouze bránil sebe a svoji těhotnou přítelkyni. Podle jeho advokáta Pavla Rameše jednal přiměřeně, protože čelil mladšímu a silnějšímu sokovi. Obnovy řízení se Ďuričko neúspěšně domáhal už dříve, také tehdy neúspěšně podával stížnost k Ústavnímu soudu.