Soutěž v sobotu sledovalo 34 procent diváků starších 15 let, uvedl server Mediaguru.cz podle dat ATO-Nielsen Admosphere. V této skupině diváků byl pořad dokonce nejsledovanější za celý den. Z pořadů vysílaných ve stejné době jako StarDance zhlédlo českou komedii Něžné vlny na Nově v průměru 772.000 diváků nad 15 let a soutěž Česko Slovensko má talent na Primě 479.000 lidí. Nova tak měla podíl na sledovanosti 20 procent a Prima 12 procent. V cílové skupině diváků 15 až 54 let měla ale největší podíl na sledovanosti komedie na Nově, upozornil Mediaguru.

Pořad StarDance, v němž soutěží v tanci herci, zpěváci nebo sportovci, vysílá ČT od roku 2006. Na úplném začátku před devíti lety pořad sledovaly v průměru téměř dva miliony diváků, předloni první díl šesté řady StarDance vidělo 1,33 lidí.

Novinky

Soutěž StarDance …když hvězdy tančí letos oproti předchozím řadám nabízí několik novinek. Počet soutěžních párů se zvýšil na deset stejně jako počet dílů, přibudou tematické večery a dva nové tance a televizní diváci se dozví mimo jiné to, jak je možné tančit na invalidním vozíku. Pořad opět moderují Tereza Kostková a Marek Eben.

Letos soutěží boxer Rostislav Osička, dietoložka Kateřina Cajthamlová, dýdžejka Lucie Dvořáková, herečka a blogerka Marie Doležalová, zpěváci Leona Machálková a Radek Banga, moderátor Leoš Mareš, bavič Lukáš Pavlásek a herci Jitka Schneiderová a Marek Taclík.

StarDance, která vychází z formátu britské BBC, patří k nejúspěšnějším pořadům veřejnoprávní televize. Finále soutěže v roce 2013 sledovalo 1,59 milionu lidí starších 15 let. Vyhlášení vítěze si nenechalo ujít 1,87 milionu diváků.