Může se zadařit i vám. Houbařská sezóna letos díky teplu a vlhku začíná dříve. Rostou už prakticky všechny letní druhy hub, například hřibovité houby, holubinky, žampiony nebo muchomůrky růžovky. Houbaři je najdou zejména tam, kde byly lokální srážky.

Brzký start sezóny ale přináší i rizika. K prvnímu případu otravy z hub vyjela v noci na středu záchranka na Českobrodsku. Manželský pár při sběru ochutnal hřib satan. „Záchranáři manželku museli transportovat na JIP nymburské nemocnice," objasnila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergová.

V posledních jarních dnech a na začátku léta rostou i vláknice začervenalé. Smrtelně jedovaté houby, které jsou zaměnitelné s májovkami. „Májovka voní moučně, vláknice v mládí medově, ale jak stárne, nepříjemně páchne myšinou jako staré ponožky," vysvětluje rozdíl mykolog Jaroslav Malý. „Navíc má májovka bílé lupeny, zatímco vláknice šedavě bílé," dodává.

Z problematických hub už roste i muchomůrka růžovka, kterou si houbaři někdy pletou s prudce jedovatou muchomůrkou tygrovanou. „Je potřeba, aby každý, kdo sbírá tuto houbu, věděl přesně, podle čeho ji má poznat, aby nedošlo k záměně," říká Jan Borovička z České mykologické společnosti. Mezi žampiony je třeba si dát pozor na pečárku zápašnou, která je mírně jedovatá. Hojně rostou hřiby kováře a také hřiby koloděje, které intenzivně modrají, když se překrojí. Obsahují látky, které mohou způsobit trávicí potíže, podle Borovičky je nutné je dostatečně tepelně upravit.

HOUBAŘSKÁ VELMOC

„V České republice existují mykologické kroužky, které pořádají osvětové akce. Já osobně jezdím i za dětmi do škol," zdůrazňuje význam vzdělávání Malý. Mnohem důležitější je ovšem opatrnost. Pro laiky, kteří mají pochybnosti, jakou houbu našli, mají mykologové jasnou radu: „Nesbírat!"

V některých atlasech hub jsou chyby a nepřesnosti. „Vytvořili jsme proto s Petrem Souralem web Naturatlas.cz. Máme na něm i sekci Snadno poznatelné jedlé houby, která je bezpečným návodem pro sváteční houbaře," říká Malý.

Za zmínku stojí, že před šedesáti lety zemřela česká legenda mykologie František Smotlacha. Právě jeho zásluhou patříme mezi houbařské velmoci.

Rozpoznal přes 125 tisíc druhů hub. Na vlastní kůži jich vyzkoušel 1 700 a zjistil, že je drtivá většina jedlá. Nikoli naopak, jak se věřilo dříve.