Valentová uvedla, že podle státního zastupitelství v Trentu nebyly identifikovány zodpovědné osoby, a není proto důvod pokračovat v pátrání.

Nehoda se stala v noci ze 4. na 5. srpna v malé obci Ronzone mezi Bolzanem a Trentem. Ředitel cestovní agentury Petr Majer krátce po nehodě řekl, že jeden z cestujících, který je povoláním automechanik, popsal, že autobus jel se zařazeným druhým rychlostním stupněm.

Při přeřazení na třetí stupeň se něco stalo. Následně řidič vozidlo strhl do protisvahu. Italská média uvedla, že autobusu selhaly brzdy.

V autobusu cestovalo 34 českých turistů. Řidič autobusu zemřel a na dalších 20 pasažérů bylo zraněno. Cestující už dostali od pojišťovny náhradu za zničená zavazadla a za pobyt v nemocnici. Pasažéry, kterým vznikly výdaje kvůli vážnějším úrazům, pojišťovna ještě neodškodnila. Čeká na to, až bude možné posoudit i případné trvalé následky, uvedla televize.

Majer České televizi potvrdil, že klienti dostali zpět plnou cenu zájezdu, 15 tisíc korun. Podle něj také agentura nahradí případnou újmu cestujícím, kteří byli dlouhodobě v nemocnici.