Policisté Dalíka vyšetřovali na základě svědectví bývalého zaměstnance firmy Steyr Stephana Szücse, který v březnu 2011 uvedl, že lobbista požadoval 18 milionů eur (půl miliardy korun) za pokračování v nákupu pandurů. Podle spisu si o úplatek řekl na neformální schůzce v listopadu 2007 v pražské restauraci U Malířů. Předstíral přitom blízký vztah k představitelům české vlády a to, že může ovlivnit jejich rozhodování, ačkoliv podle žalobce nemohl. Dalík vinu odmítá. O úplatek prý nežádal.

Někdejšímu poradci bývalého premiéra Topolánka hrozí za pokus o podvod až deset let vězení. Soud však upozornil, že může jednání překvalifikovat na trestný čin přijetí úplatku, u kterého hrozí až 12 let vězení. V lepším případě na nepřímé úplatkářství, za které hrozí až tři roky.

Svědčili Topolánek, Barták i Parkanová

U soudu již vypovídaly bývalé politické špičky. Dalíka se zastal například Topolánek, u soudu svědčil také bývalý ministr obrany Martin Barták nebo jeho předchůdkyně v úřadu Vlasta Parkanová. Pokud přijde Vondra, tak bude třetím ministrem obrany, který v kauze vypovídal. Podle Puci zatím soudu omluvenky od svědků nedorazily.

Hlavní líčení bude odročeno, protože soud jedná se zahraničními svědky o termínech jejich výpovědí, které by se měly uskutečnit prostřednictvím videokonferencí. Manažeři totiž byli k soudu pozváni v minulosti, ale nepřišli s tím, že do Česka nepřijedou. Soud o zprostředkování jejich výpovědí vyjednává například s USA. Jejich svědectví je důležité, protože jde o zahraniční manažery zbrojařských firem, kteří se údajné korupční schůzky účastnili.