„Podle mého nejlepšího přesvědčení vyšetřující státní zástupce (Bajger) nic nezanedbal a neporušil žádné ustanovení zákona o státním zastupitelství, ani nenaplnil žádné kárné provinění. Postupoval přesně tak, jak mu přikazuje zákon," řekl ČTK Ištvan.

Pravice postup olomouckých žalobců kritizuje. „Státní zástupce může být kritizován za nesprávné a protiprávní jednání a porušení povinností, ale takové jednání musí být přesně popsáno a specifikováno. Kárný žalobce případně může podat kárnou žalobu," dodal Ištvan.

Podle něj je ale obžaloba v kauze Nagyové v souladu s důkazy, ve kterých se prý jasně hovoří o sledování. „U soudu nedošlo k nějaké zásadní změně důkazní situace," řekl Ištvan.

Důkazy

Obžaloba je podle něj opřená o řadu důkazů, jako jsou výpovědi svědků. „Jedna ze svědkyň řekla, že paní Nečasová, dříve Nagyová, se jí přiznala, že nechává sledovat paní Radku Nečasovou. Předložili jsme výpověď obžalovaného (exšéfa Vojenského zpravodajství Milana) Kovandy, který uvedl, že prováděli sledování. Při rozhodování o vazbě se dokonce omlouval, že zostudil armádu ČR. To by neuvedl někdo, kdo se cítí nevinen," dodal Ištvan.

„Předložili jsme soudu rovněž záznam, který pořídil obžalovaný (zpravodajec Jan) Pohůnek, kde kromě jiného hovoří o tom, že by bylo nežádoucí a zničující, kdyby vyšlo najevo, kdo, kým a koho nechává sledovat," dodal.

Čtěte také: Soud: Nečasová i exšéfové vojenské rozvědky jsou nevinní